O Przedszkolu

Znalezione obrazy dla zapytania uwagaSzanowni rodzice, rusza nowa strona internetowa. Aktualne informacje oraz relacje z wydarzeń znajdziecie odtąd pod tym adresem: przedszkolebobolice.edupage.org

 

 

O Przedszkolu

Przedszkole powstało w 1950 r. jako placówka jednooddziałowa. Przez pierwsze lata kierowała nim p. Stefania Chychlińska. Przez cały okres istnienia siedziba placówki mieści się w trzykondygnacyjnym budynku przy ulicy Pionierów 7. Jest to bardzo ładny budynek, położony przy cichej i bezpiecznej uliczce.

Obecnie jest to jedyne przedszkole w gminie z 7 oddziałami :
- odział I poniżej "0" -  grupa "Krasnoludki" wychowawca: Agata Mielnik - Bobolice, ul. Pionierów 7 
- oddział II poniżej "0" - grupa "Niezapominajki" wychowawca: Natalia Żwirbla- Krukowska -Bobolice ul. Pionierów 7
- oddział III poniżej "0" - grupa "Smerfy" wychowawca: Estera Dadan , Bobolice, ul. Pionierów 7
- oddział IV poniżej "0" - grupa "Słoneczka" wychowawca: Julita Sobańska , Bobolice ul. Szkolna 1
- odział V "0" - grupa "Stokrotki" wychowawca: Emilia Rączka- Bobolice, ul.Szkolna 1
- oddział VI "0" - grupa integracyjna "Pszczółki" wychowawca: Irena Staszczak , Bobolice, ul. Szkolna 1
- oddział VII "0" - grupa "Żabki" wychowawca: Aurelia Karolik, Bobolice, ul. Głowackiego 7d

Od 1999r dyrektorem placówki jest mgr Teresa Halasz. Organem prowadzącym jest Gmina Bobolice.

Nadzór pedagogiczny sprawuje Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

W naszej pracy realizujemy ideę podmiotowości. Nastawiamy się na stymulowanie indywidualnego rozwoju każdego dziecka zgodnie z jego możliwościami. Nie stawiamy wobec wszystkich dzieci tych samych wymagań, każde dziecko zdobywa umiejętności na miarę swoich możliwości rozwojowych. Staramy się kształtować w dzieciach szeroko pojętą samodzielność, która przejawia się w samoobsłudze, gotowości do podejmowania inicjatyw oraz umiejętności radzenia sobie z problemami.

Szanujemy prawo dzieci do zabawy jako dominującej formy pracy w przedszkolu. Zapewniamy naszym wychowankom miłą, serdeczną atmosferę oraz przebywanie w klimacie życzliwości.

Zgodnie z myślą, że ,'Wiek dwudziesty pierwszy będzie stuleciem ekologicznym albo nie będzie go wcale' duży nacisk kładziemy na edukację ekologiczną. Wychodząc z założenia, że edukacja przedszkolna to najlepszy początek dorosłego życia przedszkole dba o wyposażenie dziecka w postawy, które będą podwaliną jego przyszłych sukcesów. W tym celu realizowane są programy, które pomagają kształtować twórcze postawy dzieci w wieku przedszkolnym.

Poczucie bezpieczeństwa, miła i sympatyczna atmosfera, bogaty kalendarz uroczystości, dobre wyposażenie, dbałość o estetykę pomieszczeń, indywidualne podejście do każdego dziecka, dobre przygotowanie dzieci do szkoły sprawiają, iż Mimo niżu demograficznego zainteresowanie rodziców przyjęciem dzieci do przedszkola jest duże.